środa, 3 czerwca 2015

Jak wybrać dobre buty do biegania?

Niewątpliwie najważniejszym elementem stroju do tego sportu są odpowiednie buty do biegania. Tenisówki czy trampki zupełnie się do tego nie nadają. Konsekwencją trenowania w nieodpowiednim obuwiu są nie tylko bóle czy zmęczenie kończyn, ale także poważne urazy stawów oraz kręgosłupa.Buty dla biegacza


Na jakie czynniki trzeba zwrócić uwagę przed kupnem obuwia? Jest to między innymi typ podłoża, po którym będziemy biegać, typ i rozmiar naszej stopy oraz płeć. Najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu z obuwiem sportowym.

Mitem jest, że akcesoria tam sprzedawane są bardzo drogie. Możemy tam również kupić tanie buty do biegania, a zostaną nam one dobrane przez fachowca, który weźmie pod uwagę wyżej wymienione czynniki.

Buty do biegania mierzymy po południu, kiedy stopa jest już nabrzmiała, ponieważ tak samo będzie się zachowywać podczas treningu. Przymierzamy obydwa buty w skarpetkach, w których mamy zamiar biegać. Ważne, by pięta nie ruszała się w obuwiu, bo bieganie w butach w takim przypadku skończy się bolesnymi otarciami.

źródła:
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/61291/biegaj-z-nami.html
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Buty-ubrac-wlozyc-czy-zalozyc;6822.html
http://pl.wiktionary.org/wiki/obuwie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz